MATEUSZ DYNIEWICZ

Wicemistrzem Europy 2023

MACIEJ MAZUR i MONIKA ZIELIŃSKA

Wicemistrzami Świata 2022

Odział BC Mariusza Mazura zrzesza kluby współpracujące ze sobą w ramach organizacji WKO Shinkyokushinkai. Kluby te regularnie spotykają się na wspólnych treningach, zawodach czy szkoleniach.

Obejrzyj Klub!

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po naszym klubie.

szczegóły »

Motto

Droga Budo skupia się na postawie. Staraj się utrzymać właściwą postawę przez cały czas.

Myśl

Skoro karate istnieje po to, by kształtować ducha i trenować ciało, to musi być ono drogą moralności wykraczającą poza samą technikę...

Sportowe urodziny

Drogi Rodzicu!
Czy chcesz aby urodziny Twojego dziecka były wspominane przez kolejny rok, pełne wrażeń i atrakcji oraz świetnej zabawy?
Sprawdź ofertę!

szczegóły »

Forest Fitness

Zapraszamy także do odwiedzenia naszego klubu fitness!

szczegóły »

Turnieje

26-02-2013

ELIMINACJE MISTROZSTW EUROPY - EŁK 2013

W dniu 23 lutego w  Ełku odbyły się kwalifikacje do Mistrzostw  Europy, w których udział wzięło 223 zawodników z 36 klubów, były wyjątkowo udane dla reprezentacji  BKKK - II MIEJSCE DRUŻYNOWO!

Kategoria: Turnieje
Napisał: bkkk

Do kwalifikacji przygotowywała się 15 osobowa grupa  najlepszych zawodników  Bielańskiego Klubu Karate. Niestety  zawodnicy Robert Romiszewski i Noy Mnatsakanyan nie wzięli udziału w Turnieju.

W sobotę  o godzinie 4.30 - 13 zawodników i 2 trenerów wyruszyło w drogę. Około 8:00 rano wszyscy byliśmy na miejscu. Weryfikacja, konkurencje kata trwały do godziny 12:00. Po tym czasie kolejno rozpoczynały się konkurencje kadetów - 1997-98, juniorów 1995-96 oraz seniorów.

W konkurencji kadetów walczyli:

Marta  Wojda - w pierwszym pojedynku spotkała się  z zawodniczką  z Bartoszyc Karoliną Daszkiewicz. Walka była bardzo wyrównana wg mnie Marata w kilku momentach przeważała, gdyby nie brak wiary we własne siły Marta miała szanse na zwycięstwo. Jednak większym opanowaniem wykazała się Karolina - warto dodać, że Karolina zdobyła pierwsze miejsce.

Grzegorz Kryszkiewicz - dla Grzesia były to pierwsze zawody tak wysokiej rangi i bardzo dobrze oceniam jego start, w pierwszej walce wykazał się sporymi umiejętnościami technicznymi oraz dużym opanowaniem. Drugą walkę przegrał, jednak jego postawa i umiejętności techniczne pozwalają sądzić, że największe sukcesy są przed Grzegorzem, który w kwalifikacjach zajął 3 miejsce.

Bartek Muszyński - to wyjątkowo utalentowany zawodnik, co udowodnił podczas turnieju zdobywając 2 miejsce, tym samym zdobył kwalifikacje do ME Kadetów. Wysoki poziom cech motorycznych oraz niezwykły duch walki pozwalają dobrze rokować na przyszłość.
W konkurencji juniorów  startowali:

Mateusz Kaptur - jest zawodnikiem obdarzonym znakomitym wyczuciem walki, bardzo dobrze rokującymi umiejętnościami technicznymi. W pierwszej walce w niespełna 15 sekund zdobył dwa wazari, stoczył wyrównany pojedynek z jednym z najlepszych zawodników radzymińskich Bartkiem Pędziakiem, o zwycięstwie zdecydowało wazari dla zawodnika z zaprzyjaźnionego klubu.

Paweł Krasuski - trudno znaleźć słowa pochwały dla Pawła bardzo sumiennie prowadził przygotowania i tak samo walczył. Obserwując jego walki trudno  się oprzeć wrażeniu, że jest to zawodnik, który wie jaką  prace należy wykonać by sukces stał się możliwy. Można mówić o poważnych szansach medalowych na ME Juniorów w Szwajcarii.

Tomasz Bodzioch - spore doświadczenie i niewątpliwy talent pozwoliły na wygranie kategorii + 75 kg. Tomasz był w świetnej dyspozycji pewnie wygrywając swoje pojedynki. W finale spotkał się z kolegą klubowym - Jakubem Jakubasikiem obaj walczyli bardzo dobrze i udowodnili, że zasłużenie wywalczyli kwalifikację.

Kordian Czarnecki - ileż porażek i trudnych chwil przeżył nasz  Kordeusz, tym bardziej zwycięstwo w tak dobrym stylu cieszy mnie osobiście oraz sensei Jacka Kępe, który przygotowywał Kordiana i Kubę od kilkunastu lat. Takie sukcesy są wyjątkowo radosne.

Nasi Seniorzy:

Marek  Odzeniak - pewnie wygrał kategorię do 80 kg, teraz najważniejszym zadaniem jest przygotować się do Mistrzostw Europy, mamy nadzieję, że tym razem wynik będzie zadowalający. Z przyjemnością oglądałem walki Marka, który wchodzi do grona najlepszych wojowników.

Maciek  Mazur - tak jak Marek pewnie i dość widowiskowo wygrał kategorię  do 90 kg, walcząc w finale z Markiem Wolnym. Mamy nadzieję, że Maćka  forma będzie rosła do występu w Pucharze Świata.

Karol Cieśluk - z olbrzymią satysfakcją oglądałem pojedynki  Karola i życzę mu z całego serca by zdobył  życiową formę i medal w  Mistrzostwach  Europy.
W klasyfikacji drużynowej reprezentacja BKKK zajęła 2 miejsce.  Drużynę prowadzili sensei Jacek Kępa i Mariusz Mazur.